Kanatlı Yemleri

Etlik Piliç Yemi

Etlik civcivlerin 22. gününden 35. gününe kadar beslenmesinde kullanılır. Pelet formda olduğundan dolayı yem alımı kolaylaşır ve yem değerlendirmesi son derece mükemmeldir. Bu dönem zarfında etlik piliçlerin enerji problemi vitamin ve mineral ve etkicil madde ihtiyaçlarını yüksek düzeyde karşılar.

Etlik Civciv Yemi

%23 protein, 3200 kalorili enerji, vitamin -mineral ve geliştirme faktörlerince dengelenmiş pelet yem olarak üretilmektedir. Yüksek kaliteli hammaddeler kullanılmıştır. Etçi (Broiler) civcivlerin beslenmesi için kullanılan bir yemdir. Hayvanlara tüketebil­dikleri miktarda verilir. Etlik Civcivlerin 11-21 günlük beslenmesinde kullanılır 

Yumurta Civciv Yemi

%20 protein, 2850 kalorili enerji, vita­min - mineral ve geliştirme faktörlerince dengelenmiş pelet yem olarak üretilmektedir. Yüksek kaliteli hammaddeler kullanılmıştır. Yumurtacı tavuk civcivlerinin beslenmesinde kullanılan bir yemdir. Hayvanlara tüketebildikleri miktarda verilir. Civcivlerin yumurtadan çıkışından 6. hafta sonuna kadar beslenmesinde kullanılır 

Yumurta Tavuğu Yemi

Ticari yumurtacıların %2 yumurta veriminden 40.haftalık yaşa kadarki dönemde beslenmelerinde (ırka göre kullanım süresi değişebilir) kullanılan bir yemdir. Bakım şartları ve ırklara göre mümkün olan en yüksek performansın alınmasına yardımcı olur.

Hindi Civciv Yemi

Hindi civcivlerin yumurtadan çıkışından 8. Hafta sonuna kadarki dönemde beslenmelerinde kullanılan bir yemdir.      

Hindi Palazı Yemi

Bu yem etlik besi amacıyla yetiştirilen hindi piliçlerinin 9.hafta başından itibaren 16.hafta sonuna kadar olan beslenmesin de kullanılır.